GOK Obrowo

Strona główna

Szybkie linki

Ułatwianie dostępności

Kalendarz

Kalendarium: Środa, 24.1.2018

Imieniny

Imieniny:  Franciszka, Felicji, Mileny

Wyszukiwarka

Nawigacja

Jesteś na :
  • Aktualności

Menu główne

poprzedni następny

Galeria

Treść strony


 

I Konkurs Recytatorski dla Dorosłych im. Michała Kokota pt. "Co mi w duszy gra..."w Osieku nad Wisłą

    Dnia, 2 grudnia 2017r. w Osieckim Klubie Kultury odbył się I Konkurs Recytatorski dla Dorosłych, im. Michała Kokota, pt. „Co mi w duszy gra...” zorganizowanym przez Osiecki Klub Kultury oraz Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie pod patronatem Wójta Gminy Obrowo, Andrzeja Wieczyńskiego.


 

V Przegląd Piosenki Patriotycznej

21 listopada w Remizie OSP w Kawęczynie odbył się V Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej pod patronatem Wójta gminy Obrowo Andrzeja Wieczyńskiego.

W tegorocznym przeglądzie udział wzięło 40 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Obrowo. Zaproszonych gości, wykonawców i ich opiekunów przywitała kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Obrowie Anna Strzelecka.


 

O wolontariacie dla młodych

16 listopada Fundacja TRYBIK przeprowadziła w Gminnym Ośrodku Kultury w Obrowie warsztaty pt. "Poznaj, zdecyduj i działaj! Wolontariat w pigułce”, sfinansowane były przez LGD "Podgrodzie Toruńskie".
Na spotkanie przybyło 16 młodych osób z gminy Obrowo i 3 z gminy Lubicz. Podczas różnych form warsztatowych uczestnicy znaleźli odpowiedzi na pytania: Na czym polega wolontariat? W jakich formach można działać w wolontariacie? Jakie korzyści daje bycie wolontariuszem? Kto może zostać wolontariuszem? Jak przygotować się do pracy wolontariusza? Jakie są prawa i obowiązki wolontariusza?


 

Wernisaż wystawy: Lotnictwo - niecodzienne spojrzenie


 

I Konkurs Recytatorski dla Dorosłych im. Michała Kokota pt. "Co mi w duszy gra..."

I KONKURS RECYTATORSKI DLA DOROSŁYCH

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w

I KONKURSIE RECYTATORSKIM DLA DOROSŁYCH w Osieku nad Wisłą. Zaproszenie jest odpowiedzią na prośbę nauczycieli, którzy przygotowują dzieci i młodzież do konkursów recytacji i  interpretacji wierszy. Bardzo chętnie przyjmiemy zgłoszenia rodziców, opiekunów i innych mieszkańców gminy Obrowo.

Mile widziani seniorzy.

Ewelina Mytlewska


 

To już po raz drugi

Sobota 21 października  chłodem witała przybyłych uczestników II Przeglądu Chórów i Zespołów Senioralnych, który odbywał się pod patronatem wójta Gminy Obrowo p. Andrzeja Wieczyńskiego- w gościnnych progach miejscowego Zespołu Szkół.

Nasz Przegląd zgromadził aż 22 Zespoły (250 uczestników!), co świadczy o tym, że Seniorzy dobrze czuli się u nas w roku ubiegłym i z przyjemnością przyjechali ponownie aby przedstawić się w nowym repertuarze.


 

II Przegląd Chórów i Zespołów Senioralnych


 


 

INFORMACJA!

Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie uprzejmie informuje, iż z przyczyn niezależnych od organizatora zmieniamy termin II Przeglądu Chórów i Zespołów Senioralnych z 07 października na 21  października godzina pozostaje bez zmian. Za zmianę terminu przepraszamy. Zgłoszenia, które wpłynęły do naszego Ośrodka uważamy za aktualne  jeżeli coś zmieniłoby się z Państwa strony prosimy o kontakt pod nr telefonu 566786022 wew. 145.                                                                                                            

                                                                                             Z poważaniem

                                                                                                                    Kierwonik GOK w Obrowie

                                                                                                                    /-/ Anna Strzelecka

 


 

II Przegląd Chórów i Zespołów Senioralnych

Klub Seniora "Sami-Swoi" z Obrowa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w II Przeglądzie Chórów i  Zespołów Senioralnych, który odbędzie się 21 października 2017 r., pod patronatem Wójta gminy Obrowo, Pana Andrzeja Wieczyńskiego.

Organizowany przegląd będzie doskonałą okazją do zaprezentowania dorobku artystycznego lokalnych zespołów, a także da możliwość konfrontacji twórczości z innymi zespołami seniorów.

Zapraszamy do zaznajomienia się z regulaminem Przeglądu.

 

Regulamin II Przeglądu Chórów i Zespołów Senioralnych


 

 

Festyn Charytatywny "Jesteśmy z Wami"

W sobotnie popołudnie 9 września w GŁOGOWIE  odbył się Festyn Charytatywny „ JESTEŚMY Z WAMI” na rzecz mieszkańców gminy Gostycyn,  którzy  ucierpieli w nawałnicy 11-12 sierpnia bieżącego roku, stracili domy i gospodarstwa.

Wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński i sekretarz gminy Mirosława Kłosińska zorganizowali całe przedsięwzięcie przy bezinteresownej współpracy i ogromnym zaangażowaniu wielu osób. Szczególny wkład wniósł pan Mariusz Gajek – SAMSOLO,  mieszkaniec Głogowa, który zainicjował cały festyn, udostępnił scenę i umilał popołudnie swoimi występami artystycznymi.


 

Dożynki Gminne-Osiek nad Wisłą

Dożynki, to święto plonów, to także święto rolników, ale przede wszystkim jest to tradycyjne święto dziękczynienia Bogu za zebrane plony.

Tradycyjnie dożynki rozpoczęły się korowodem dożynkowym, który wyruszył od Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą na plac przy kościele gdzie została odprawiona msza święta celebrowana przez księdza proboszcza Rafała Bogus.


 


 

Dożynki Gminne-Osiek nad Wisłą


 

Przegląd Tradycyjnych Kapel Weselnych

W dniu 5 sierpnia 2017roku gmina Obrowo po raz 10 gościła kapele weselne, które wystąpiły w  Przeglądzie Tradycyjnych Kapel Weselnych na placu przy kościele w Osieku nad Wisłą. Przegląd na stałe został wpisane w  kalendarz obrowskich wydarzeń kulturalnych.


 


 

Warsztaty wokalne dla Osieckiej Grupy Teatralno-Wokalnej

OSIECKA GRUPA TEATRALNO-WOKALNA, która powstała w 2010r., pragnie cały czas się rozwijać nie tylko teatralnie, ale i muzycznie. Przez kilka miesięcy brała udział w Warsztatach Wokalnych, prowadzonych przez Rafała Ługowskiego z Lipna, wspaniałego muzyka, organistę i dyrygenta, którego pasją jest prowadzenie wielogłosowych chórów.


 

Dzień dla zdrowia

           W TROSCE O ZDROWIE ... w OBROWIE

           Zgodnie z obietnicą, złożoną rok temu, Fundacja TRYBIK przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury i Władz Gminy Obrowo, 19 czerwca w świetlicy przy Urzędzie Gminy zorganizowała DZIEŃ DLA ZDROWIA, którego celem było propagowanie zdrowego stylu życia i umożliwienie skorzystania z bezpłatnych badań i porad.


 

Podsumowanie cyklu zajęć regionalnych

         W roku szkolnym 2016/2017 Osiecki Klub Kultury wspólnie z uczniami  klasy III C Szkoły Podstawowej w Osieku nad Wisłą realizował zagadnienia i treść dwóch autorskich programów pani Anety Kamińskiej: artystyczno-plastycznego pt: ”Osiek nad Wisłą w twórczości małych artystów" oraz programu regionalnego pt: ”Osiek nad Wisłą-moja mała Ojczyzna”.


 

IV Konkurs Pianistyczny oraz V Konkurs Keyboardowy

Dnia 8 czerwca 2017r. w Remizie OSP młodzi pianiści i keyboardziści prezentowali swoje umiejętności w IV Konkursie Pianistycznym i V Konkursie Keyboardowym. Do rywalizacji zgłosiło się 31 dzieci i młodzieży z województwa kujawsko – pomorskiego. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury. Emocjonujące przesłuchania uczestników trwały od godz. 9.30 do godz. 16:00. Rywalizacja była zacięta i poziom konkurów był na bardzo wysokim poziomie.


 


 

XVII Festiwal Piosenki dla Dzieci i Młodzieży

Środa 31 maja 2017 roku był bardzo rozśpiewanym dniem, a to za sprawą XVII Festiwalu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży. Główną ideą Festiwalu jest promocja artystycznego dorobku młodych wokalistów, a także popularyzacja samej idei śpiewu oraz dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej.


 

II Festiwal Disco Polo i Dance

II Festiwal Disco Polo i Dance już za nami. Tegoroczna edycja, która odbyła się 20.05.2017r. na boisku sportowym w Głogowie przyciągnęła mieszkańców gminy Obrowo, licznych gości oraz fanów muzyki disco polo z całego regionu. Impreza podzielona została na dwie części: konkursową oraz koncerty gwiazd. W konkursie udział wzięły zespoły z całego kraju: Talar, Chica, Maczo, Petrus, Dwa Plus Dwa, Tomas, Vern, Katiusza, Motive, Folkiss. 


 

Rozwijamy swoje pasje i zainteresowania

drukuj (Rozwijamy swoje pasje i zainteresowania)


 


 

Warsztaty z szycia tulipanów w Osieckim Klubie Kultury

Warsztaty z szycia tulipanów w Osieckim Klubie Kultury

Na zajęciach Panie miały możliwość nauczyć się szyć i odkryć w sobie dodatkowy talent. Uszyte tulipany są trwałe, niepowtarzalne i piękne. Szycie okazało się łatwe, ale wykonanie bukietu zajmuje trochę czasu.


 

Warsztaty ozdób wielkanocnych

Na warsztatach ozdób wielkanocnych zorganizowanych przez Osiecki Klub Kultury dzieci z Przedszkola oraz ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Wisłą mogły samodzielnie stworzyć własne dekoracje  na wielkanocny stół.


 

Witamy wiosnę zgodnie z tradycją

Witamy wiosnę zgodnie z tradycją

24 marca 2017 roku Osiecki Klub Kultury zorganizował dla dzieci piękny początek wiosny. W piątek przedpołudniem dzieci ze Szkoły Podstawowej im. mjra H. Sucharskiego w Osieku n/Wisłą wraz z nauczycielami  wyruszyły na pożegnanie zimy.


 

IV Konkurs Pianistyczny oraz V Konkurs Keyboardowy

IV Konkurs Pianistyczny oraz V Konkurs Keyboardowy organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie odbędzie się 8 czerwca w Zespole Szkół w Obrowie.

Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału!

Termin zgłoszeń upływa 19 maja 2017 roku.

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępne są tutaj:

 


 


 


 

Warsztaty wielkanocne w Gminnym Ośrodku Kultury w Obrowie

Podczas warsztatów kreatywno-plastycznych tworzymy przeróżne rzeczy, ale że Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, są to kartki wielkanocne. Kartki wykonywałyśmy metodą scrapbookingu w połączeniu z qullingiem. Uczestniczki warsztatów postanowiły wesprzeć działania Fundacji TRYBIK, która współpracuje z GOK w Obrowie. Dochód z kartek pomoże wesprzeć działania fundacji i zakupić paczki wielkanocne dla dzieci z gminy Obrowo. W tamtym roku ponad 100 paczek trafiło do rąk dzieciaczków. Mamy nadzieję, że w tym roku nie będzie gorzej.

Fotorelacja z zajęć w zakładce stałe formy zajęć: kreatywno-plastyczne


 

II Festiwal Disco Polo i Dance w Głogowie

Wójt Gminy Obrowo serdecznie zaprasza młode, aktywnie działające, amatorskie zespoły muzyczne prezentujące różne gatunki muzyczne na II Festiwal Disco Polo i Dance w Głogowie. Więcej informacji w regulaminie Festiwalu.

 


 


 

Ferie w Klubie

W dniach od  30 stycznia 2016 do 10 lutego 2017 w Osieckim Klubie Kultury odbywały się zajęcia z okazji ferii zimowych.  Podczas dwutygodniowych ferii dzieci spędziły swój wolny czas na zajęciach  plastyczno - technicznych. W trakcie zajęć najmłodsi mieszkańcy ulepiły piękne ozdoby z masy porcelanowej, kwiaty „dmuchawce”, które później własnoręcznie malowały.


 

Wyjazd do Muzeum Etnograficznego

Wyjazd do Muzeum Etnograficznego

Dnia 9 lutego Osiecki Klub Kultury zorganizował wyjazd dla dzieci do Muzeum Etnograficznego w Toruniu. Uczestnicy wyjazdu poznali tradycje ludowe okresu karnawału na przykładzie zwyczajów zapustnych na Kujawach. Zwyczaje zapustne w dużym stopniu przetrwały do dzisiejszych czasów i są kultywowane na większości obszaru Kujaw.


 

Podarunki na dzień babci i dzień dziadka

Podarunki na dzień babci i dzień dziadka

Dzień babci i dzień dziadka. Dwa dni, dwa święta. Czas niezwykły nie tylko dla seniorów, ale również dla wnuków, dlatego warto przygotować coś wspaniałego by sprawić radość naszym ukochanym seniorom.


 

Ferie z Bajem Pomorskim

Dnia, 8 lutego 40-osobowa grupa dzieci z gminy Obrowo pojechała do Teatru Lalek „Baj Pomorski” na spektakl, pt. „Alicja w Krainie Czarów”.

Bohaterka, która zapadła w sen, zabrała nas w głąb wyobraźni. Przedstawienie Marka Ciunela pokazuje „podróż” Alicji, jej stopniowe dojrzewanie, odkrywanie własnej tożsamości, ścieranie się z kolejnymi przeciwnościami absurdalnego świata.


 

III WARSZTATY FORMACYJNO-MUZYCZNE DLA MŁODZIEŻY W ŁODZI

W dniach 27-29.01.2017r. młodzież gminy Obrowo przebywała na Warsztatach Muzycznych  w Łodzi, prowadzonych przez zespół „Mocni w Duchu”. Przybyło 212 uczestników z całej Polski, z czego 41 osób z naszej gminy.


 


 

ZAPRASZAMY NA MUZYCZNE WALENTYNKI W CKK JORDANKI!

 
 
Łukasz Dyczko /saksofon, zwycięzca 18. Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków/
M. J. Błaszczyk /dyrygent/
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie:
G. Rossini – Uwertura do opery Wilhelm Tell
A. Piazzolla - Le Grand Tango
A. Waignein – Rhapsody na saksofon i orkiestrę
A. Borodin - Symfonia nr 2 h-moll „Bohaterska"    

Cena biletu grupowego 25 zł ( miejsca na Widowni )
 
KONTAKT: Ewelina Mytlewska, tel. 697 083 076

 

Wręczenie nagród konkursu plastycznego

Wręczenie nagród konkursu plastycznego

pt. "NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA",  

odbędzie się 16 stycznia 2017 roku o godz. 14:30

w Gminnym Ośrodku Kultury w Obrowie.

 

 

następna strona »

Dane kontaktowe

Dane adresowe
Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie
Aleja Lipowa 29
87-126 Obrowo
tel. 56 678 60 22 wew. 145
Godziny otwarcia
Zapraszamy do naszej siedziby
pn. 7:15 - 15:15
wt. 7:15 - 16:15
śr. 7:15 - 15:15
cz. 7:15 - 15:15
pt. 7:15 - 14:15
Licznik odwiedzin
Jesteś 18585
osobą na stronie
Urząd Gminy
w Obrowie
2011-2018 GOK Obrowo wszelkie prawa zastrzeżone