GOK Obrowo

Strona główna

Szybkie linki

Ułatwianie dostępności

Kalendarz

Kalendarium: Sobota, 26.9.2020

Imieniny

Imieniny:  Justyny, Damiana, Wawrzyńca

Wyszukiwarka

Nawigacja

Jesteś na :
 • Aktualności

Menu główne

poprzedni następny

Galeria

Treść strony


 

 • 1

Rajd rowerowy „Poznajemy okolice”

We wtorek, 25 sierpnia odbył się rajd rowerowy „Poznajemy okolice” sprzyjająca, letnia pogoda zachęciła dzieci i młodzież do kilkugodzinnego, aktywnego wypoczynku.


 

 • 118230886_355843002108087_4827385742813832102_n

 

 • DSC_0625 (Niestandardowy)

 

Szyjemy maseczki warsztaty zdalne


 

UWAGA! W związku z zagrożeniem koronawirusem,

Gminny Ośrodek Kultury Obrowie

zadecydował o odwołaniu konkursu na „Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną” .


 

Uwaga! Odwołujemy wydarzenia i spotkania

 w świetlicach wiejskich na terenie gminy Obrowo

 

W trosce o Państwa zdrowie, w związku z coraz liczniejszymi przypadkami koronawirusa w Polsce i zaleceniami rządu RP w dniach 16-30 kwietnia 2020 roku, wstrzymujemy wszelkie zajęcia w świetlicach. Na ten okres świetlice wiejskie będą zamknięte.  

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli.  

Wszelkie sprawy,  które można załatwić telefonicznie, e-mailowo lub pisemnie, będą załatwiane tą drogą. Kontakt osobisty z pracownikami GOK będzie ograniczony tylko do spraw wyjątkowo pilnych, których nie można załatwić w inny sposób:

 

Telefon: 566786022 wew.185

Adres e-mail: gokobrowo@wp.pl


 

 • -

 

 • -

„Na skrzydłach bezczasu” to tytuł wieczoru autorskiego Agnieszki Jabłońskiej

W piątek 20 lutego 2020 w Szkole Podstawowej w Obrowie zebrali się miłośnicy poezji na wieczorze autorskim Agnieszki Jabłońskiej. Poetka zaprezentowała swój najnowszy tomik zatytułowany „Na skrzydłach bezczasu”.

Autorka „zaprasza do świata bezczasu- wytchnienia, odpoczynku, zapomnienia o obowiązkach. Natchnieniem do pisania wierszy jest dla mnie piękno w każdej postaci, obserwowane z czułością i zachwytem. Otaczający mnie świat przyrody swoją urodą i cudem istnienia wnosi spokój do mojego serca. Ukojenie niesie spełnieni w rodzinie.”


 

 • -

6 lat z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Obrowie !!!

Minęło 6 lat od pierwszych, regularnych warsztatów kreatywnych, które mam przyjemność prowadzić w Gminnym Ośrodkiem Kultury w Obrowie. To już tradycja !!! Co tydzień o godzinie 15.30 rozpoczynamy podróż w inny świat, świat rękodzieła. Zapominamy o codziennych kłopotach, chorobach, bólu. To czas tylko dla siebie, czas spędzony w miłej, rodzinnej atmosferze. Zapraszam kolejne osoby dorosłe do naszego grona !!!

Wczoraj rozpoczęłyśmy przygotowania do Wielkanocy, w najbliższym czasie będziemy zajmować się malowaniem i ozdabianiem wydmuszek gęsich, takich, jak na zdjęciu (wykonała je koleżanka Krysia).


 

 • -

 

 • -

Podsumowanie ferii zorganizowanych 27-31.01.2020r.

W pierwszym tygodniu ferii Gminny Ośrodek Kultury przygotował różnego rodzaju atrakcje dla dzieci z gminy Obrowo:

I dzień - Tworzenie logo, zabawy, konkursy, konkurencje zręcznościowe.
II dzień - Teatr kamishibai.
III dzień - Sesja fotograficzna.
IV dzień - Szycie poduszek w kształcie serc.
V dzień - Wyjazd do kina na film „Śnieżka i fantastyczna siódemka”.


 

 • -

V dzień ferii w gminie Obrowo, 31.01.2020r. - Wyjazd do kina na film „Śnieżka i fantastyczna siódemka ”


W nagrodę za wspaniałe zachowanie kierownik GOK-u Anna Lutowska ufundowała wyjazd do kina. Oprócz tego kupiła dzieciom popcorn i soczki. Dzieci ucieszyły się, a film bardzo im się podobał. W wyjeździe wzięło udział 17 dzieci i  ze względu bezpieczeństwa aż 4 opiekunów.

To piękne zakończenie tygodniowych ferii dla dzieci w gminie Obrowo Wróciliśmy szczęśliwi do Obrowa, gdzie czekali już rodzice. Jedna z dziewczynek rozpłakała się, bo chciałaby jeszcze kolejny tydzień brać udział w zajęciach. Dla takich chwil warto zrobić coś dla innych.


 

 • -

IV dzień ferii w gminie OBROWO, 30.01.2020r. - Szycie poduszek w kształcie serc

Czwarty dzień był bardzo pracowity !!! Więcej było pracy niż zabawy. Rozpoczęliśmy od nauki ściegu i uszycia poduszeczek do igieł. Potem dzieci ręcznie szyły poduszki w kształcie serc.  Oczywiście w tak zwanym międzyczasie nie obyło się bez kilku gier i zabaw, ale raczej skupieni byliśmy na warsztacie krawieckim. Do domu każdy wrócił ze swoją poduszką. Radość była wielka, a jaka satysfakcja?

Podczas warsztatów krawieckich zwracaliśmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo, bo z igłą trzeba ostrożnie, dlatego oprócz prowadzącej warsztaty p. Barbary Mońko-Juraszek, p. Pauliny Florkowskiej i p. Ani z Fundacji TRYBIK, sama kierownik GOK p. Anna Lutowska przyszła z pomocą. RAZEM daliśmy radę !!!

 


 

 • -

III dzień ferii - Sesja fotograficzna

Trzeci dzień ferii rozpoczęliśmy od sesji fotograficznej. Pani Paulina  Florkiewicz zamieniła się w fotografkę i robiła dzieciom zdjęcia pozowane, a były to różne pozy :). Wszyscy przebraliśmy się, nawet dorośli mieli przy tym niezłą zabawę. Na odpoczynek przedstawiliśmy wypracowane przez nas wczoraj karty do legendy „Jak to ze lnem było”. Potem oczywiście tańczyliśmy, graliśmy w gumę i takie tam... Było super !!!


 

 • -

II dzień ferii - Teatr kamishibai

W drugim  dniu ferii uczestnicy warsztatów zapoznali się z historią japońskiego teatru obrazu – kamishibai. Była to nowość dla nich, bo nikt wcześniej nie spotkał się z tą formą przekazu. Nie skończyło się to tylko na poznaniu rysu historycznego i idei kamishibai. Dzieci wcieliły się w rolę ilustratorów i stworzyły obraz do fragmentu tekstu. W efekcie pracy całej grupy powstało 15 kart ilustrujących piękną legendę Marii Konopnickiej „Jak to ze lnem było”. Oprócz tego mogły na żywo materiał utkany z lnu przez babcię p. Barbary Mońko-Juraszek, prowadzącej warsztaty, jak i jej szydełkowe obrusy, wykonane właśnie z lnianej nitki. To był bardzo ekscytujący dzień, bogaty w nowe informacje i kreatywne działanie.

Na zakończenie dnia nie zabrakło krótkiej zabawy i zabaw w rytm muzyki. O tym, że zajęcia podobały się, świadczy to, że rodzice musieli czekać na dzieci, bo te nie chciały wracać do domów.

 


 

 • -

I dzień ferii - tworzenie loga

Pierwszy dzień, to wzajemne poznawanie się. Na warsztaty przyszło 15 dzieci. Każdy z uczestników przedstawił się, opowiedział o swojej pasji i zainteresowaniu. Potem na podstawie tego dzieci wykonały własne logo, znak, który odróżnia je od innych uczestników. Został od zamieniony w efektowna przypinkę.
Podczas zajęć znalazł się czas na tańce, konkursy, zabawy i konkurencje zręcznościowe.

 

Fotorelacja w zakładce galeria.
 


 

 • -

 

 • -

Serdecznie zapraszamy na wyjazd do Teatru Muzycznego Roma w Warszawie

na światowej klasy musical "AIDA"

26 kwietnia (niedziela) godz. 17.

Bilety w cenie: 120 zł.

Rezerwacja do 26 stycznia: Ewelina Mytlewska, tel. 697083076  


 

Ferie zimowe

 • -

następna strona »

Dane kontaktowe

Dane adresowe
Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie
Aleja Lipowa 29
87-126 Obrowo
tel. 56 678 60 22 wew. 145
Godziny otwarcia
Zapraszamy do naszej siedziby
pn. 7:15 - 15:15
wt. 7:15 - 16:15
śr. 7:15 - 15:15
cz. 7:15 - 15:15
pt. 7:15 - 14:15
Licznik odwiedzin
Jesteś 58980
osobą na stronie
Urząd Gminy
w Obrowie
2011-2020 GOK Obrowo wszelkie prawa zastrzeżone