GOK Obrowo

Strona główna

Szybkie linki

Ułatwianie dostępności

Kalendarz

Kalendarium: Piątek, 15.11.2019

Imieniny

Imieniny:  Alberta, Artura, Leopolda

Wyszukiwarka

Nawigacja

Jesteś na :

Menu główne

poprzedni następny

Galeria

Treść strony

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Osiecki Klub Kultury we współpracy z Zespołem Szkół w Osieku nad Wisłą zorganizował kiermasz świąteczny kartek,dekoracji i ozdób świątecznych.

Nauczycielki i dzieci  na zajęciach w OKK przygotowywały piękne ozdoby świąteczne,piekły pierniczki a potem dzieci własnoręcznie je ozdabiały. Na kiermaszu każdy mógł za dowolną kwotę pieniążków zakupić oryginalne ozdoby świąteczne: stroiki, choinki, świeczniki itp. oraz piękne ręcznie robione kartki świąteczne. Cały zysk z kiermaszu został przeznaczony na dofinansowanie wycieczek wyjazdowych ,materiałów plastycznych itp.

Dziękuję serdecznie wszystkim zaangażowanym.


 

Warsztaty świąteczne

Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jest jednym z najpiękniejszych w roku, dlatego w Osieckim Klubie Kultury zostały zorganizowane warsztaty bożonarodzeniowe.


 

Warsztaty dla dzieci – kalendarz adwentowy

Warsztaty dla dzieci – kalendarz adwentowy

           Czas między początkiem grudnia aż do wigilii…chyba każdy z nas zna te emocje związane z otwieraniem kolejnych okienek kalendarza adwentowego i odkrywaniem, jaka czekoladka trafi nam się tym razem. Prawdziwe kalendarze adwentowe są formą oczekiwania na Święto Bożego Narodzenia. Zwyczaj tworzenia takich kalendarzy pochodzi z Niemiec, gdzie w XIX wieku zaczęto wieszać wieńce adwentowe. Zapalano na nich kolejno 4 świece, symbolizujące upływ czterech tygodni adwentu .Zwyczaj spodobał się dzieciom, którym milej upływało oczekiwanie i dla których czas nabierał bardziej konkretnego, materialnego znaczenia.


 

Wakacje w Osieckim Klubie Kultury


 

PODARUNKI DLA MAMY I TATY

Wszyscy kochamy nasze mamy oraz tatusiów, uważamy że zasługują na wszystko co najpiękniejsze. A co sprawi naszym Mamom przyjemność jeszcze większą niż porządek w pokoju dzieci, porządnie umyte zęby czy grzeczne zachowanie-własnoręcznie wykonany podarunek.


 

Pożegnanie zimy - ognisko

15 kwietnia 2016 roku Osiecki Klub Kultury zapewnił dzieciom piękny początek wiosny. W piątek przedpołudniem dzieci ze Szkoły Podstawowej im. mjra H. Sucharskiego w Osieku n/Wisłą wraz z nauczycielami  wyruszyły na pożegnanie zimy.


 

Wycieczka do Baju Pomorskiego

W dniu 6 kwietnia 2016 roku Osiecki Klub Kultury zorganizował wyjazd do Baju Pomorskiego na spektakl pt: ”Pinokio”. W wyjeździe tym brały udział dwie klasy: klasa II z panią Anetą Kamińską i klasa III z panią Izą Urban.


 

 

Konkurs "Ozdoba Wielkanocna"

Przed Świętami Wielkanocnymi w Osieckim Klubie Kultury odbył się konkurs na „Ozdobę Wielkanocną”. Dzieci wykonały różne ozdoby takie jak:stroiki, jajka wielkanocne czy zajączki.


 

Warsztaty pt. „Złapać sens, jak zrozumieć siebie i innych”

Od 27  lutego w Osieckim Klubie Kultury w co druga sobotę odbywają się warsztaty dla kobiet „Złapać sens, jak zrozumieć siebie i innych” prowadzone przez Panie B&N Consulting.


 

WARSZTATY WIELKANOCNE

Dwa tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi w Osieckim Klubie Kultury odbyły się warsztaty plastyczne, na których dzieci ze szkoły podstawowej w Osieku nad Wisłą tworzyły zabawne i kreatywne ozdoby na nadchodzące Święta.

Ucieszyły nas wykonane przez dzieci wesołe kurczaczki, zajączki wykonane ze słomy czy jajka zdobione metoda quillingu.

Fotorelacja z warsztatów w zakładce galeria

 


 

Warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży pt. "Światopogląd"

5 listopada Osiecki Klub Kultury wybrał się wraz z grupą dzieci do Planetarium na seans pt ”Mój kumpel Niko” i do Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu .W galerii uczestniczyliśmy w warsztatach pt;” ŚWIATŁOPODGLĄD “– warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Przedsięwzięcie to otrzymało dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna.
ŚWIATŁOPODGLĄD jest eksperymentalnym programem edukacyjnym, w którym dzieci imłodzież poprzez własne realizacje plastyczne poznawały rolę światła w percepcji i ekspresji artystycznej, jego znaczenie w komunikacji wizualnej oraz możliwości wykorzystania go w procesie twórczym. Światło jest inspiracją, narzędziem i tworzywem w realizacji oryginalnych prac intermedialnych obejmujących m.in. instalację, asamblaż, performance, witraż, fotografię.
Będące rodzajem zabaw plastycznych ćwiczenia dotykają zagadnień dotyczących istoty światła,
jego obecności w naszym życiu a przede wszystkim w sztuce współczesnej. Inspiracją do tworzenia przez uczestników własnych prac plastycznych są zarówno różne zjawiska świetlne, jak i twórczość operujących światłem artystów.

Fotorelacja z warsztatów w zakładce galeria

 

 


 

Wakacje w Klubie

Podczas tegorocznych wakacji 2015r nie zabrakło atrakcji dla dzieci z naszej Gminy. Pod kierownictwem Pani Emilii Zakrzewskiej w oddziale Gminnego Ośrodka Kultury w Osieku – odbyły się warsztaty artystyczne.  Zajęcia zdobienia przedmiotów metodami decoupage’u i malowania na szkle, wykonywanie okolicznościowych ozdób, kwiatów czy też pieczenia gofrów. Ozdabiać można wszystko co posiadamy - szkło, drewno, metal. Od słoika czy wazonu przez szkatułki, pudełka, deski, wiaderka na meblach kończąc. Twórczość plastyczna zajmuje bardzo ważne miejsce w rozwoju dziecka. Podczas tworzenia prac plastycznych dzieci rozwijają umiejętności manualne, sięgają często do swojej fantazji, marzeń, pobudzają wyobraźnię czy uzewnętrzniają swoje emocje i uczucia. Dzieci chętnie i z entuzjazmem tworzą rozmaite prace, zwłaszcza gdy sięgają po inne materiały niż zawsze używane. W tym cyklu zajęć dzieci próbowały różnych technik plastycznych, w których wykorzystywały farby, bibułę karbowaną i gładką, różne materiały przyrodnicze, tekstylne . Do domu wracały z radością z pięknie wykonanymi pracami.


 

Topienie Marzanny w Gminie Obrowo.

W tym roku Osiecki Klub Kultury, Biblioteka Gminna oraz Szkoła Muzyczna w Osieku nad Wisłą, postanowili zapewnić dzieciom dobry początek wiosny i zorganizować wspólne palenie Marzanny. Spotkaliśmy się 11 kwietnia o godz. 10.00 przy Szkole Muzycznej na ulicy Leśnej 1,  skąd wyruszył barwny korowód z Marzanną i uroczyście przeszedł ulicami Osieka nad Wisłą, by zimowa kukła z papieru i słomy mogła po raz ostatni spojrzeć na gminę.

Po przyjściu na taras widokowy im. Michała Kokota na uczniów i dzieci biorących udział w zajęciach w Osieckim Klubie oraz bibliotece czekało ognisko przygotowane przez strażaków na którym została spalona Marzanna.
Dzieci z uśmiechniętymi buzami pożegnały zimę, przy rozpalonym ognisku. Pogoda była piękna. Dzięki pomocy pani Eweliny Mytlewskiej dzieci brały udział z różnych zabawach m.in. śpiewie piosenek przy ognisku. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony, dzieci i rodziców. Wzięło w niej udział ponad 60 osób. Mamy nadzieje, że stanie się to tradycją i co roku będziemy praktykować ten rytuał, powitania najpiękniejszej pory roku wiosny, bo wiosna to najbardziej oczekiwana pora roku. Srogie mrozy i opady śniegu wreszcie odchodzą w zapomnienie, a cała przyroda budzi się do życia.

Fotorelacja z ogniska w zakładce galeria!


 

 

Dane kontaktowe

Dane adresowe
Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie
Aleja Lipowa 29
87-126 Obrowo
tel. 56 678 60 22 wew. 145
Godziny otwarcia
Zapraszamy do naszej siedziby
pn. 7:15 - 15:15
wt. 7:15 - 16:15
śr. 7:15 - 15:15
cz. 7:15 - 15:15
pt. 7:15 - 14:15
Licznik odwiedzin
Jesteś 9712
osobą na stronie
Urząd Gminy
w Obrowie
2011-2019 GOK Obrowo wszelkie prawa zastrzeżone