GOK Obrowo

Strona główna

Szybkie linki

Ułatwianie dostępności

Kalendarz

Kalendarium: Poniedziałek, 28.9.2020

Imieniny

Imieniny:  Marka, Wacława, Luby

Wyszukiwarka

Nawigacja

Jesteś na :

Menu główne

poprzedni następny

Galeria

Treść strony

Michał Kokot - urodził się 1944 r. w Łobżenicy na Krajnie obecnie województwo wielkopolskie. Członek słynnej grupy fotograficznej „Zero-61”, w której działał do końca jej istnienia.

    To artysta wszechstronny fotografik, malarz, poeta, muzyk i inspirator artystyczny o niebywałej osobowości, wrażliwości i kulturze. „Jest artystą na wskroś polskim, w każdym bądź razie, swoje collage buduje z elementów symbolizujących rodzime mitologie, wiejskie czy narodowe, odwołując się do uniwersum czasu, do historii, zawsze odczuwanej jednostkowo jako potężna siła determinująca ludzkie poczynania”(krytyk sztuki - Jerzy Busza).

     Na swych zdjęciach przedstawia ludzi i rzeczywistość w której wypełniają swój los. Z przeogromną wrażliwością, czułością i artystyczną odwagą pokazywał piękno człowieka i jego świata. Doświadczenia artystyczne przenosił na fotografię reportażową i dokumentalną, którą uprawiał jako fotoreporter  toruńskich „Nowości”, a następnie „Gazety Pomorskiej”. Jego zdjęcia zamieszczane w prasie przyciągały uwagę refleksyjnym, poetyckim, malarskim ujmowaniem tematów.

      Od 1979 r. prowadzi Osieckie Stowarzyszenie Kultury Ludowej i Wiejską Galerię Sztuki Okiennica w Osieku n/Wisłą na Ziemi Dobrzyńskiej, gdzie ma pracownię.

    Jest posiadaczem licznych nagród i wyróżnień otrzymanych na konkursowych wystawach, plenerach, salonach i autorem wystaw indywidualnych, oraz uczestnikiem wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Prace  Michała Kokota znajdują się w zbiorach Muzeum Okręgowego w Toruniu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Wrocławiu i kolekcjach prywatnych w kraju.

     Od 2008 r. pełni funkcję gminnego koordynatora kultury w Obrowie

  • -
  • -
  • Fot. Jacek Melerski
  • Fot. Paulina Szyplik

Dane kontaktowe

Dane adresowe
Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie
Aleja Lipowa 29
87-126 Obrowo
tel. 56 678 60 22 wew. 145
Godziny otwarcia
Zapraszamy do naszej siedziby
pn. 7:15 - 15:15
wt. 7:15 - 16:15
śr. 7:15 - 15:15
cz. 7:15 - 15:15
pt. 7:15 - 14:15
Licznik odwiedzin
Jesteś 4910
osobą na stronie
Urząd Gminy
w Obrowie
2011-2020 GOK Obrowo wszelkie prawa zastrzeżone