GOK Obrowo

Strona główna

Szybkie linki

Ułatwianie dostępności

Kalendarz

Kalendarium: Niedziela, 27.9.2020

Imieniny

Imieniny:  Wincentego, Damiana, Wawrzyńca

Wyszukiwarka

Nawigacja

Jesteś na :

Menu główne

poprzedni następny

Galeria

Treść strony

  • -

Jacek Melerski animator kultury regionalnej z Osieka nad Wisłą. Jego największą pasją jest fotografia, dokumentuje zabytki kultury ludowej, przyrody. Zdobywca pierwszego miejsca w  konkursie fotograficznym „Cztery pory roku na Ziemi Dobrzyńskiej”. Rzeźbiarz, twórca instalacji przestrzennych - źródłem jego silnych inspiracji jest rodzima ziemia to co na niej znajduje i przetwarza. Dumą artysty są budowane już od ponad 10 lat w osieckim kosciele symboliczne groby Jezusa Chrystusa i szopki bożonarodzeniowe z najprostszych rzeczy – drewnianego krzyża, płyty pilśniowej, zeschniętych traw, papieru, nadpalonych pni drzew.

Jest jednym z nielicznych mieszkańców gminy Obrowo, którzy zdecydowali się odrestaurować niemal zapomniane cmentarze swoich menonickich i ewangelickich sąsiadów we Włęczu  i Łęgu Osieckim.

Jacek Melerski to artysta odważny i konsekwentny baczny obserwator, otaczającej go rzeczywistości. Patrzy na nią przez pryzmat swej głębokiej plastycznej estetyki. Uległ urodzie Wisły wydobywając z niej nastrój radości, smutku po symbole minionych wieków „ Rejestruje” wokół siebie ludzi w sposób refleksyjny – drapieżny będąc im w istocie bardzo życzliwym i przyjaznym.

W pracach nie boi się eksperymentów formy plastycznej - jej kompozycji.                                            

  • -
  • -
  • -
  • -

Dane kontaktowe

Dane adresowe
Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie
Aleja Lipowa 29
87-126 Obrowo
tel. 56 678 60 22 wew. 145
Godziny otwarcia
Zapraszamy do naszej siedziby
pn. 7:15 - 15:15
wt. 7:15 - 16:15
śr. 7:15 - 15:15
cz. 7:15 - 15:15
pt. 7:15 - 14:15
Licznik odwiedzin
Jesteś 3940
osobą na stronie
Urząd Gminy
w Obrowie
2011-2020 GOK Obrowo wszelkie prawa zastrzeżone