Przejście do sekcji:

Treść strony - Alina Żebrowska

Alina Żebrowska

W dniu 27 września 2021 roku mija 2 rocznica śmierci Aliny Żebrowskiej z domu Żuchowskiej. My seniorzy znamy ją jako matkę naszej koleżanki klubowej Eli Walczewskiej ale też jako osobę, która zapadła nam w pamięci jako wspaniała matka, żona, babcia, prababcia, przyjaciółka ludzi i poetka.

Po śmierci Aliny Żebrowskiej przy współpracy Urzędu Gminy w Obrowie, Gminnego Ośrodka Kultury w Obrowie i innych sponsorów wydano tomik poezji jej autorstwa.

Tomik składa się z kilku tematycznych rozdziałów poświęconych życiu Aliny.

Wzruszający jest pierwszy rozdział pt. „Boże Miłosierny” poświęcony wierze, opisowi życia w naszej parafii, przywiązaniu do wartości, którą wyznawała, czemu dał wyraz we wstępie nasz proboszcz ks. prał. Tadeusz Lewandowski.

Drugi rozdział to „Oto ja” nawiązuje do życia rodzinnego i osobistego Aliny. Wzruszający jest wiersz pt. „Mała mama” opisujący zadowolenie małej myszki, która chroni swoje potomstwo przed zagrożeniem ze strony człowieka. Alina darowała jej życie widząc determinację myszki. To chyba jednak dał znać o sobie jej stosunek do macierzyństwa.

Wspaniały opis rodziny w tym rodziców i dzieci są naprawdę wzruszające – to jest kolejny rozdział pt. „Kocham”

Alina jest też wielką patriotką - polski, czemu daje wyraz w dwóch kolejnych rozdziałach „Ojczyzno ma” i „ Nigdy więcej”.

W rozdziale „ W Obrowie” wspomina pobyt w Obrowie Fryderyka Chopina. Wspaniałe opisy przyrody w naszej gminie świadczą o wielkim przywiązaniu do piękna i niepowtarzalności naszej przyrody.

Bardzo wzruszające są wiersze napisane przez Irenę Szymecką dla Aliny oraz wiersze napisane przez córkę Elżbietę.

Polecam tomik wszystkim zainteresowanym. Myślę, że tomik  trafi do bibliotek szkolnych i gminnych - warto go poczytać.

Seniorzy koledzy będący członkami Klubu Seniora „Sami-Swoi” otrzymają każdy po jednym egzemplarzu z dedykacją córki Elżbiety.

Miłej lektury Grzegorz Filut

  • Alina Żebrowska
  • okładka książki "Paciorki mojego życia"
  • okładka książki "Paciorki mojego życia"
  • uczestnicy spotkań z poezją
  • uczestnicy spotkań z poezją
  • uczestnicy spotkań z poezją
  • uczestnicy spotkań z poezją
  • uczestnicy spotkań z poezją
  • uczestnicy spotkań z poezją
Przejdź do początku strony