Przejście do sekcji:

Treść strony - Aktualności 2020

Teledysk nagrany z młodzieżą z gminy Obrowo, która śpiewała w chórze podczas Areny Młodych 2020


 

 • -

Dzień Kobiet w CKK Jordank

Co to był za koncert! Kubański temperament Jose Torres musician i zespołu Havana Dreams, rytmy latino oraz salsa rozgrzały scenę i całą widownię w Dniu Kobiet, 8 marca w CKK Jordanki. Połączenie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej  pod batutą Rubena Silvy z zespołem było wspaniałą ucztą dla słuchaczy. 52-osobowa grupa z gminy Obrowo skorzystała z oferty T.O.S.  i wybrała się na niezapomniany koncert. Bilety zostały zakupione ze środków Gminnego Ośrodka Kultury w Obrowie. Zapraszamy na kolejne wydarzenia kulturalne!

Ewelina Mytlewska


 

 • -

Arena Młodych 2020

Młodzież z Osieka nad Wisłą oraz Obrowa, która w styczniu tego roku uczestniczyła w 3-dniowych warsztatach muzycznych prowadzonych przez zespół Mocni w Duchu, otrzymała zaproszenie do zaangażowania się w posługę w chórze podczas Areny Młodych 2020 w Łodzi.  W łódzkiej Atlas Arenie 27-28.02. odbyło się,  już po raz trzeci,  największe doroczne spotkanie ewangelizacyjne organizowane przez Archidiecezję Łódzką, skierowane do uczniów łódzkich szkół podstawowych (klasy VII i VIII) oraz ponadpodstawowych. Rekolekcje dla 12 000 młodych ludzi przebiegały pod znakiem wolności. Przez dwa dni młodzież wspólnie wielbiła Boga, śpiewała, tańczyła oraz miała okazję do skupienia. Nie zabrakło wzruszeń, łez ale także wielkiej radości i miłości.

Dla 17-osobowej grupy młodzieży z Osieka nad Wisłą i Obrowa ogromnym zaszczytem była możliwość śpiewania w chórze podczas tak wielkiego wydarzenia. Wkrótce ukarze się teledysk z nagraniem piosenki zespołu Mocni w Duchu wraz z chórem. Zapraszamy do obejrzenia tego wydarzenia w portalu You Tube na kanale Arena Młodych.

Transport dla młodzieży zapewnił Urząd Gminy Obrowo.

Ewelina Mytlewska


 

 • -

III Konkurs Recytatorski dla Dorosłych im. Michała Kokota „Co mi w duszy gra…”

29 lutego 2020r. w Osieckim Klubie Kultury odbył się III Konkurs Recytatorski dla Dorosłych im. Michała Kokota „Co mi w duszy gra…”. Miłośnicy poezji recytowali dowolny wiersz polskiego poety. Prezentacje oceniało profesjonalne jury w składzie:


 

 • -

Z Osieckim Klubem Kultury było kulturalnie, zabawowo oraz sportowo!

Czas na podsumowanie ferii z Osieckim Klubem Kultury. Dzieci i młodzież z Osieka nad Wisłą oraz okolic miały możliwość ze skorzystania z kilku propozycji. 30 stycznia został zorganizowany pierwszy wyjazd. Grupa obejrzała spektakl „Blee…!” w teatrze „Baj Pomorski”, odpoczęła w cukierni oraz zwiedziła z przewodnikiem Muzeum Etnograficzne. Kolejna poniedziałkowa propozycja (3 lutego) została skierowana do dzieci do 10. roku życia. Miały okazję spędzić czas na zabawie w sali zabaw Fiku Miku w Toruniu. We wtorek, 4 lutego remiza OSP zamieniła się w salę kinową. Zostały wyświetlone dwa seanse filmowe: dla młodszych „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”, dla starszych „Avengers „Koniec gry.” W środę, 5 lutego został zorganizowany wyjazd do teatru „Baj Pomorski” na spektakl, pt. „Dziób w dziób” oraz na otwarte lodowisko. Transport zapewnił Urząd Gminy Obrowo.

Ewelina Mytlewska


 

 • -

Ferie w Fiku Miku

Grupa 16 dzieci do 10. roku życia skorzystała z bezpłatnego zaproszenia do sali zabaw Fiku Miku w Toruniu. Dzięki uprzejmości pani Małgosi Zelmanowskiej, maluchy miały okazję wspaniale spędzić jeden z feryjnych dni. Transport zapewnił Urząd Gminy Obrowo.


 

 

 • -

Dzień Kobiet w CKK Jordanki!

SALSA

Zapraszamy 8 marca o godz. 17. Bilety grupowe: 45 zł.

Kontakt: Ewelina Mytlewska, tel. 697083076

Wystąpią:
José Torres z zespołem
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Ruben Silva - dyrygent


 

 • -

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do remizy w Osieku nad Wisłą

Przyjedzie kino objazdowe!

wtorek 4.02. godz. 12.00

"Sekretne życie zwierzaków 2" 

godz. 13.45  seans dla młodzieży. (tytuł wybierzemy na miejscu).

Koszt 5 zł za film. Płatność na miejscu.

Można wziąć poduszeczkę, kocyk, popcorn, itp. 

Informacji udziela Ewelina Mytlewska, tel. 697083076.


 

 • -

Ferie z Osieckim Klubem Kultury

Dzieci i młodzież z Osieka nad Wisłą się nie nudzą. Ponad 20-osobowa grupa wzięła udział  w wyjeździe do Torunia. Jedną z atrakcji był spektakl muzyczny, pt. „Blee…!”  w Teatrze Lalek „Baj Pomorski”. Młodzi widzowie z entuzjazmem obejrzeli wspaniałe przedstawienie z przesłaniem.

Grupa spędziła również miło czas w cukierni BOSKO.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie  Muzeum Etnograficznego z przewodnikiem.  Dzieci zobaczyły wystawę „Tajemnice codzienności. Kultura ludowa i jej pogranicza od Kujaw do Bałtyku (1850-1950)”.

Transport zapewnił Urząd Gminy Obrowo.

We wtorek zapraszamy do remizy w Osieku! Przyjedzie kino objazdowe!

 

Ewelina Mytlewska

 


 

 • -

Serdecznie zapraszam w niedzielę

9 lutego o godz. 19.00

do Teatru im. W. Horzycy na spektakl (tragikomedia),

pt. „Antygona w Nowym Jorku”.

Bilety grupowe w cenie: 25 zł.

Kontakt: Ewelina Mytlewska, tel. 697 083 076


 

 

 • -

Koncert Kolęd i Pastorałek w Osieku nad Wisłą

26 stycznia w wypełnionym po brzegi kościele parafialnym w Osieku nad Wisłą już po raz 17. zabrzmiały kolędy i pastorałki. Wykonawcy oraz zespoły to mieszkańcy gminy Obrowo. Koncert odbył się dzięki wsparciu ks. proboszcza Rafała Bogusa oraz wójta gminy Obrowo Andrzeja Wieczyńskiego.


 

 • -

Nasi aktorzy w Muzeum Etnograficznym w Toruniu

Młodzieżowa grupa teatralna PoZaMarginesem działająca przy Osieckim Klubie Kultury została zaproszona do Muzeum Etnograficznego w Toruniu. 22 stycznia odbyło się spotkanie, pt. „Zimowe zwyczaje ludowe” zorganizowane dla uczniów szkół specjalnych oraz terapeutycznych. Grupa teatralna przygotowała zabawny montaż słowno-muzyczny,  pt. „Kolędnicy z Osieka nad Wisłą.


 

 • -

Warsztaty Formacyjno-Muzyczne dla Młodzieży

W dniach 17-19 stycznia, 50-osobowa grupa młodzieży z gminy Obrowo kolejny już raz wzięła udział w profesjonalnych warsztatach muzycznych w Łodzi, prowadzonych przez zespół Mocni w Duchu.

Młodzi uczestniczyli w wybranym prze siebie warsztacie: wokalnym, tanecznym, gitarowym, smyczkowo - dętym. Mieli okazję do rozwoju swoich talentów. W tym wspaniałym wydarzeniu wzięło udział  około 200 osób z całej Polski. Był to bardzo intensywny  czas, ale jakże pełen wspaniałych przeżyć  artystycznych oraz duchowych.


 

 • -

 

 • -

Orszak Trzech Króli w Osieku nad Wisłą 2020r.

Orszak Trzech Króli w parafii NSPJ  w Osieku nad Wisłą już na stałe wpisał się w kalendarz osieckich wydarzeń.  Już po raz czwarty,  6 stycznia mieszkańcy parafii  mieli okazję wspólnie świętować  Uroczystość Objawienia Pańskiego. Dostojni Mędrcy ze Wschodu: Kacper, Melchior i Baltazar uczestniczyli we Mszy św. o godz. 12. Następnie ruszyli  w drogę , aby złożyć pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi


 

 • -

Spotkanie z Mikołajem w Łążynie II

15 grudnia w Łążynie II odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem. Osiecka Grupa Teatralno-Wokalna przyjęła zaproszenie od p. sołtys Barbary Kłosińskiej. Zagraliśmy spektakl, pt. „Witajci w naszej bajce”. Zostaliśmy przyjęci  bardzo serdecznie przez najmłodszych widzów oraz ich opiekunów. Zabawne wiersze Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima wprowadziły wszystkich w radosny nastrój. Oczywiście nie mogło zabraknąć świątecznego akcentu. Wspólnie z dziećmi zaśpiewaliśmy piosenkę o Dobrym  Świętym Mikołaju, oraz jego czapce.  Świetlica była wypełniona po brzegi. Spotkanie zostało pięknie przygotowane. Oprócz spektaklu na wszystkich czekał poczęstunek. Dziękujemy za zaproszenie.

Ewelina Mytlewska

następna strona »

Przejdź do początku strony