Przejście do sekcji:

Treść strony - Aktualności 2022

Maturzystki z Obrowa oczarowały Toruń

Oliwia Kowalska ze Stajenczynek i Zuzanna Mytlewska z Osieka nad Wisłą wystąpiły w toruńskim Domu Harcerza  z recitalem Miłość wokół nas. O aranżację i akompaniament zadbał Janusz Lewandowski. Koncert przyciągnął wielu wielbicieli talentu dziewcząt.

Dwie mieszkanki Osieka nad Wisłą: Oliwia Kowalska i Zuzanna Mytlewska znane są w naszej gminie wszystkim wielbicielom kultury. Dziewczyny od najmłodszych lat reprezentowały gminę Obrowo na dziesiątkach konkursów recytatorskich, teatralnych, wokalnych zarówno indywidualnie jak i w zespołach, do których należały. Artystki zdobywały laury w konkursach o zasięgu regionalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Ich umiejętności były i są doceniane, ponieważ Oliwia i Zuzanna na uświetniały niejedną lokalną uroczystość. 

Dziewczęta zdawały w tym roku maturę i zamierzają wyjechać na studia. Będziemy mieć zatem, niestety, coraz mniej okazji do podziwiania ich talentu. Niemniej, niech wiedzą, że będziemy trzymać za nie kciuki podczas egzaminów wstępnych na uczelnie wyższe. Drzwi do kariery stoją bowiem przed Oliwią i Zuzanną otworem!

W piątek 13 maja mieliśmy okazję podziwiać umiejętności wokalne naszych artystek na koncercie w toruńskim Domu Harcerza. Recital przyciągnął wielu wielbicieli dziewcząt z całego powiatu. Podczas występu pt. Miłość wokół nas usłyszeliśmy wiele znanych utworów o miłości, ale także sporo piosenek, które nie stały szlagierami. Wszystkie wzbudziły jednak zachwyt i jednakowy aplauz ze strony publiczności.

Słuchaczy zachwyciły także nowatorskie aranżacje piosenek, przygotowane przez Janusza Lewandowskiego, muzyka z gminy Obrowo.

Subtelność i delikatność – tymi słowami można by najlepiej scharakteryzować ów recital. Subtelność i delikatność przejawiały się w aranżacji utworów, w aksamitnym, przeczystym głosie wokalistek, w ich romantycznych, zwiewnych, kwiecistych sukienkach oraz na przykład w idealnie dopasowanym do tej łagodności bladoróżowym, nastrojowym świetle.

Profesjonalna konferansjerka w wykonaniu przyjaciół Oliwii i Zuzanny dopełniła całości. Dziewczęta otrzymały mnóstwo kwiatów i podziękowań. Oliwio, Zuzanno, gmina Obrowo będzie za Wami tęsknić!

Recital zorganizowały Ognisko Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza z Torunia oraz Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie.

  • występ w Domu Harcerza
  • występ w Domu Harcerza
  • występ w Domu Harcerza
  • występ w Domu Harcerza

Wróć

Przejdź do początku strony