Przejście do sekcji:

Treść strony - kwiecień

Dzień Strażaka

Dzień Strażaka, to międzynarodowe święto strażaków obchodzone 4 maja. Ta data nie jest przypadkowa, bo wypada w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana. Święty Florian, to właśnie on jest patronem gaszących pożary. Świętuje w tym dniu zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna.

Z okazji Dnia Strażaka pragniemy złożyć strażakom z OSP życzenia i podziękowania.

Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym

  • Dzień Strażaka

Mieszkanki gminy Obrowo, Agnieszka Jabłońska i Ewelina Mytlewska laureatkami Nagród Zarządu Powiatu Toruńskiego

Dnia 17 kwietnia br. Zarząd Powiatu Toruńskiego przyznał w kategorii ,,Twórczość artystyczna” za całokształt działalności Agnieszce Jabłońskiej, poetce i prozaiczce wyróżnienie w wysokości 1 500 zł oraz w kategorii ,,Upowszechnianie kultury” za całokształt działalności Ewelinie Mytlewskiej, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Obrowie, animatorce kultury, promotorce talentów artystycznych, opiekunce i liderce grup teatralnych i wokalnych działających na terenie gminy, nagrodę główną w wysokości 2 500 zł.

Ocenie zostało poddanych 9 wniosków, której dokonała komisja powołana Zarządzeniem Starosty Toruńskiego. Przyznane zostały 3 nagrody główne i dwa wyróżnienia.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Przejdź do początku strony