Treść strony - październik
Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Inowrocławiu "Górskie strofy"
Dzielimy się radością z sukcesu. Uczestnicy zajęć w Osieckim Klubie Kultury wzięli udział w 2-etapowym Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Inowrocławiu "Górskie strofy".
Do ścisłego finału przeszło czworo młodych. W finale z sześciu przyznanych nagród, aż trzy trafiły do naszych reprezentantów.
I miejsce Jan Mytlewski
I WYRÓŻNIENIE Lena Nowakowska
II WYRÓŻNIENIE Zofia Prus
Maja Kopystecka finalistka
Do konkursu młodzież przygotowała Ewelina Mytlewska - instruktorka teatralna z GOK w Obrowie.
Wernisaż wystawy Rozalii Rumińskiej
W piątkowy wieczór Gminny Ośrodek Kultury zaprosił mieszkańców naszej gminy na wernisaż wystawy Rozalii Rumińskiej. Młoda artystka z Osieka nad Wisłą jest kolejną osobą, której talent promujemy. Aula Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II zamieniła się w galerię.
Rozalia jest 21-letnią mieszkanką Osieka nad Wisłą. Ukończyła Szkołę im. mjra Henryka Sucharskiego w Osieku nad Wisłą, Gimnazjum nr 11 im. prof. Stefana Banacha w Toruniu oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także Publiczną Szkołę Muzyczną I Stopnia w Osieku nad Wisłą w klasie fletu poprzecznego. Warto wspomnieć, że wszystkie szkoły ukończyła z wyróżnieniem. Jest studentką II roku konserwacji i restauracji dzieł sztuki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
W Osieku nad Wisłą udzielała się w dziecięco - młodzieżowych grupach wokalnych oraz teatralnych. Ma na swoim koncie nagrody w konkursach artystycznych. Od zawsze wykazywała się talentem plastycznym. Maluje, szkicuje oraz rysuje portrety, pejzaże, a także martwą naturę.
Mama Marlena mówi o swojej córce:
„Rozalia była cudownym dzieckiem i małą perfekcjonistką. Już jako mała dziewczynka miała duże poczucie estetyki, czuła się prawdziwą damą, o czym głośno mówiła i co w swym wyglądzie podkreślała kapeluszami i biżuterią. Kochała książki i wszelkie prace plastyczne, a z nich najbardziej rysunek i malarstwo. Z ogromnym zadziwieniem, wzruszeniem i radością przyglądam się jak moja córka dorasta i jej zakres zainteresowań się poszerza. Dochodzą zajęcia plastyczne, teatralne, muzyczne. Jej ogromna ciekawość świata, ciężka praca, ciągłe zgłębianie wiedzy w wielu dziedzinach, zamiłowanie do sztuki, pilność, determinacja oraz poczucie obowiązku sprawiły, że dostała się na wybrane przez siebie studia… i dziś robi to co kocha.”
Tata Michał poprosił o pokazanie jednego z jej pierwszych obrazów. Namalowała konia dla swojego kuzyna. Tata wspomina: „Jak tylko wzięła kredki do ręki to dużo rysowała.”
Obecny na wernisażu wójt Andrzej Wieczyński gratulował młodej artystce talentu oraz życzył dalszego rozwoju.
Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnili: Zuzanna Mytlewska – śpiew oraz Jan Mytlewski – pianino.
Dziękujemy Dyrekcji oraz Pracownikom SP w Obrowie za gościnność i możliwość zorganizowania wernisażu wystawy.
Zachęcamy do oglądania wystawy. Obrazy będzie można podziwiać przez dwa tygodnie. Zainteresowane osoby, szkoły proszone są o kontakt z dyrektorem SP w Obrowie.
VII Gminnym Konkursie Recytatorskim „Kocham cię Polsko”
Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie zaprasza uczniów szkół z terenu gminy Obrowo do udziału w VII Gminnym Konkursie Recytatorskim „Kocham cię Polsko” pod patronatem Wójta Gminy Obrowo.
Serdecznie zapraszamy!!
Charytatywny Koncert Papieski dla Powodzian
Osiecka Grupa Teatralno-Wokalna wraz ze scholą Źródło przygotowała koncert z okazji XXIV Dnia Papieskiego. Zaśpiewali charytatywnie dla powodzian 20 października w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą. Tydzień wcześniej OGTW została zaproszona do kościoła w Łążynie II. Wystąpiła z tym samym repertuarem.
Fot. Agnieszka Rutkowska oraz zdjęcie pochodzące ze strony Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łążynie II
Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Inowrocławiu
Siedmioro młodych z Osieckiego Klubu Kultury wzięło udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Inowrocławiu. Czworo z nich zakwalifikowało się do finału: Zofia Prus, Lena Nowakowska, Maja Kopystecka oraz Jan Mytlewski.
Finał odbędzie się 26 października https://www.jan-kasprowicz.bmino.pl/wyniki-eliminacji-wojewodzkiego-konkursu-recytatorskiego.html
X Konkurs Piosenki Patriotycznej
To już po raz dziesiąty Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie zaprasza uczniów szkół z terenu gminy Obrowo do udziału w X Konkursie Piosenki Patriotycznej pod patronatem Wójta Gminy Obrowo.
Wydarzenie odbędzie się 20 listopada 2024r. ( środa) o godz. 9:30 w Świetlicy Wiejskiej w Obrowie.
Zapisy trwają do 7 listopada br.
Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania w załączniku
Serdecznie zapraszamy!!
To już 10 lat! Jubileusz Klubu Seniora Sami Swoi z Obrowa.
Seniorzy, którzy każdego dnia udowadniają, że na marzenia nigdy nie jest za późno, a niezależnie od wieku każdy człowiek może się rozwijać, mieć swoje plany, pasje oraz zainteresowania. W sobotę 12 października Klub Seniora Sami Swoi z Obrowa świętował swój jubileusz.
Uroczystości zainaugurowała msza święta odprawiona w kościele w Łążynie, dalsza część świętowania odbyła się w świetlicy wiejskiej w Łążynie.
Podczas uroczystości pan Grzegorz Filut, założyciel Klubu, otrzymał Odznakę Honorową za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego, natomiast Klub Seniora "Sami Swoi" otrzymał Medal Honorowy za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego. Nie zabrakło wspólnego śpiewania, tańca, był także jubileuszowy tort.
Gratulacje, podziękowania oraz najlepsze życzenia na kolejne lata działalności złożyli seniorom przybyli goście.
Seniorom składamy najlepsze życzenia - dużo zdrowia oraz wielu sukcesów na kolejne lata działalności.
Wystawa Rozalii Rumińskiej
Serdecznie zapraszamy na wystawę Rozalii Rumińskiej, która odbędzie się 25 października w auli Szkoły Podstawowej w Obrowie o godzinie 18.00.
VII Przegląd Chórów i Zespołów Senioralnych za nami
Ponadczasowe przeboje, wspólne śpiewy i dobra zabawa – tak w skrócie można opisać to, co działo się podczas siódmej edycji Przeglądu chórów i zespołów senioralnych w gminie Obrowo.
Po oficjalnym otwarciu przeglądu na scenie zaprezentowali się: Osiecka Grupa Teatralno-Wokalna, Chór Seniora Sami Swoi z Obrowa, Zespół Śpiewaczy „Kujawianki-Strzelnianki” ze Strzelna, Zespół Pieśni Ludowej „Pakościanie” z Pakościa, Zespół „Jutrzenka” z Czernikowa, Chór Lubiczanie z Lubicza Górnego, Chór Seniora „Radość” z Czernikowa, Zespół Ludowy „Nasze Kujawy” z Rojewa, Kapela Ludowa im. Kamińskich z Osieka nad Wisłą, Chór „Dolina Drwęcy” z Lubicza Górnego, Zespół Śpiewaczy „Wrzos” z Rojewa, „Arka” z Lubicza Dolnego, Zespół Biesiadny „Złoty Wiek” z Złotnik Kuj., Stowarzyszenie Kulturalne „Pokolenia” z Lubicza Dolnego, Zespół „Appassionata” z Małej Nieszawki, Zespół Ludowy Kawęczynianki z Kawęczyna, Zespół Wokalny „Torunianki”, Chór „Złota Jesień” z Grębocina, „Duet My” z Unisławia, Duet Eden z Grębocina, „Leśna Kraina” z Cierpic.
Każdy z wykonawców na scenie miał swoje 10-15 minut. Ze sceny można było usłyszeć dobrze znane przeboje, nie zabrakło również dokładnie dopracowanej oprawy muzycznej. Artyści zadbali także o warstwę wizualną i występowali w specjalnie przygotowanych, charakterystycznych strojach, dopełniających sceniczną aranżację. Podczas przeglądu zespoły otrzymały na pamiątkę puchary i podziękowania.
Wydarzenie spotkało się ze sporym zainteresowaniem, a jego uczestnicy już czekają na kolejną edycję.