Przejście do sekcji:

Treść strony - Orkiestra Dęta gminy Obrowo

  • -

Zajecia odbywają sie w środę od 17.00 - 20.00

instruktor zajęć: Anna Stelter / zastepstwo - Kamil Lewandowski

Orkiestra Dęta z Dobrzejewic

Początki lat 90 to czas powstania idei i formowania pierwszych składów Orkiestry Dętej Dobrzejewice. Pomysłodawcą i motorem wydarzeń, przez 15 lat istnienia sekcji, był śp. Pan Edward Nowak, pedagog i lokalny animator wydarzeń wychowawczo-kulturalnych.
W roku szkolnym 1990, jako nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej w Łążynie II, Edward Nowak wyszedł z inicjatywą praktycznej nauki gry na instrumentach. Z biegiem czasu idea się rozrastała a do funkcjonującej orkiestry dętej dołączali kolejni uczniowie, już nie tyle ci uczący się w łążyńskiej podstawówce, ale i z okolicznych wsi. Z przyczyn lokalno-organizacyjnych Orkiestra przeniosła swoja siedzibę do Dobrzejewic (stąd tez obecna nazwa),
Warto wiedzieć, iż nasza Orkiestra nie ogranicza się jedynie do ćwiczenia swych umiejętności, ale z dumą i wigorem bierze udział w wielorakich przedsięwzięciach na terenie gminy i regionu, a także okazjonalnie, daje popis swoich umiejętności poza granicami województwa i kraju.
Orkiestra Dęta z Dobrzejewic towarzyszy wydarzeniom o naturze religijnej (uroczystości kościelne), kulturalnej (festyny dożynkowe, konkursy i przeglądy orkiestr dętych, festiwale tematyczne) a także daje popisy z inicjatywy prywatnej (otwarcia działalności znacznych inwestycji na terenie gminy; zapewnia scenografie muzyczną podczas ślubów)

Jeśli jest wśród nas, mieszkańców Gminy Obrowo, ktoś chętny do spróbowania swych sił jako członek Orkiestry, zachęcamy do wizytacji podczas prób oraz skontaktowania się z dzisiejszym prowadzącym zespołu, Panem Kamilem Lewandowskim.

 

  • -
  • -
  • -
  • -
Przejdź do początku strony