Przejście do sekcji:

Treść strony - DZIEŃ DLA ZDROWIA W OBROWIE

  • plakat

DZIEŃ DLA ZDROWIA W OBROWIE 4.07.2021r. Godz.11.00-14.00.

DZIEŃ DLA ZDROWIA to projekt oddolny, realizowany w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego z puli powiatowej  i adresowany jest do mieszkańców powiatu toruńskiego, a w szczególności do mieszkańców gminy Obrowo, Lubicz i Czernikowo. To wspaniałe wydarzenie odbędzie się w pięknym otoczeniu Urzędu Gminy w Obrowie. Inicjatorką tego przedsięwzięcia jest Barbara Mońko-Juraszek, prezes Zarządu Fundacji TRYBIK, którą poparli mieszkańcy powiatu, głównie mieszkańcy gminy Obrowo.

Dzień dla zdrowia zaplanowany był na wiosnę 2020r., jednak pandemia pokrzyżowała plany.

W tym roku jeszcze bardziej jest potrzeba organizacji takiego wydarzenia, podczas którego mieszkańcy będę mogli skorzystać z porad dotyczących stanu zdrowia, zdrowego odżywiania, pielęgnacji ciała, dbania o swoją kondycję, zachowania zgodnego z naturą i ekologią.

Do udziału w projekcie zaproszono lekarzy specjalistów.  Uczestnicy spotkania będą mieli także możliwość przeprowadzenia rozmów z trenerem personalnym oraz kosmetyczką. Oprócz tego będzie możliwość skorzystania z kursu udzielania pierwszej pomocy, czyli postępowania w chwili zagrożenia życia.

Dodatkową atrakcją będzie instruktaż marszu z kijkami- nording walking

Projekt realizowany będzie na terenie gminy Obrowo, w świetlicy przy Urzędzie Gminy – jest to miejsce, do którego łatwo będzie dotrzeć  mieszkańcom tej gminy, jak i gminy Lubicz i Czernikowo. Otoczenie pięknego parku sprzyjać będzie marszowi z kijkami i pokazom ratownictwa medycznego.

Specjaliści będą udzielać porad przy wyznaczonych stanowiskach (stolikach), by zapewnić w miarę intymne warunki „pacjentowi”.

Dzieci będą miały zapewnioną opiekę przez animatorów. W trakcie imprezy będą prowadzone konkursy adresowane do różnych osób (dzieci, młodzież, dorośli).

Dzięki współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy akcja rozszerzona jest o zbiórkę krwi, a tej nigdy za mało. Rejestracja krwiodawców zaplanowano w godzinach 10.00-14.30, zapraszamy !!!

 

Jak w poprzednich edycjach w organizację akcji od razu zaangażował się wójt gminy Obrowo p. Andrzej Wieczyński, sekretarz p. Mirosława Kłosińska,  pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury na czele z p. Anna Lutowską, strażacy z OSP Kawęczyn z dowodzącym p. Sławomirem Lewandowskim, a o promocję dba p. Magdalena Krzyżanowska.  Część zadań należy do Fundacji TRYBIK.

Pracy jest dużo: pozyskiwanie specjalistów i innych przedstawicieli sektora związanego ze zdrowiem, ekologią, czy dobrą zabawą.

Mam przyjemność koordynować ten projekt, jednak bez pomocy, życzliwości i wsparcia wszystkich zaangażowanych nie byłoby możliwe zorganizowanie takiego wydarzenia.

 

Mam nadzieję, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem, że mieszkańcy skorzystają z oferty adresowanej do nich, że przyjdą całe rodziny i każdy znajdzie coś dla siebie.

ZAPRASZAMY !!!

 

Barbara Mońko-Juraszek

Przejdź do początku strony