Przejście do sekcji:

Treść strony - Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • -

  Dziewiętnaścioro podopiecznych Osieckiego Klubu Kultury otrzymało podziękowania za wyjątkową promocję naszej gminy. Laureatom konkursów ogólnopolskich, wojewódzkich oraz powiatowych wręczono listy gratulacyjne oraz bony podarunkowe. Jesteśmy dumni z Waszych sukcesów.

   

 • DZIEŃ DLA ZDROWIA W OBROWIE 4.07.2021r. Godz.11.00-14.00.

  DZIEŃ DLA ZDROWIA W OBROWIE 4.07.2021r. Godz.11.00-14.00.

  DZIEŃ DLA ZDROWIA to projekt oddolny, realizowany w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego z puli powiatowej  i adresowany jest do mieszkańców powiatu toruńskiego, a w szczególności do mieszkańców gminy Obrowo, Lubicz i Czernikowo. To wspaniałe wydarzenie odbędzie się w pięknym otoczeniu Urzędu Gminy w Obrowie. Inicjatorką tego przedsięwzięcia jest Barbara Mońko-Juraszek, prezes Zarządu Fundacji TRYBIK, którą poparli mieszkańcy powiatu, głównie mieszkańcy gminy Obrowo.

 • -

  Trwają przymiarki stroi dla chóru działąjącego przy Klubie Seniora "Sami Swoi"

 • Długo wyczekiwana płyta „Źródła” już wkrótce

  Długo wyczekiwana płyta „Źródła” już wkrótce

  Schola „Źródło” działająca przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą śpiewa  od ponad dziesięciu lat, o czym już wcześniej pisaliśmy. Uwieńczeniem pracy dzieci i młodzieży było nagranie płyty, które niestety przez pandemię kilkakrotnie przekładaliśmy. Koncert jubileuszowy odbył się wieczorem, w czwartek 17 czerwca niestety z ograniczoną liczbą osób. W związku z zainteresowaniem planujemy powtórzenie wydarzenia we wrześniu.

 • Kujawy pełne muzycznej wrzawy – koncerty w Obrowie

  Kujawy pełne muzycznej wrzawy – koncerty w Obrowie

   Mieszkańcy naszej gminy zostali zaproszeni na dwa darmowe koncerty w ramach projektu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej „Kujawy pełne muzycznej wrzawy” w sali widowiskowej  w Obrowie. Podczas drugiego koncertu „Muzyka polska” na scenie podziwialiśmy wspaniałe trio: Kingę Politowską– skrzypce, Klaudię Marzec – wiolonczela, Magdalenę Kubat – fortepian, które zaprezentowało nam  dzieła polskich kompozytorów.

 • Laureatki konkursu Dobrzyńskiego Towarzystwa Naukowego

  Laureatki konkursu Dobrzyńskiego Towarzystwa Naukowego

  Agnieszka Jabłońska oraz Nina Jabłońska rowijają swoje "literackie skrzydła"! Cieszy nas kolejny sukces mamy i córki z naszej gminy! Tym razem zostały laureatkami konkursu poetycko-literackiego na 730-lecie Ziemi Dobrzyńskiej pt. REWERANS DOBREJ ZIEMI.

   

 • KUJAWY PEŁNE MUZYCZNEJ WRZAWY - MUZYKA POLSKA

  KUJAWY PEŁNE MUZYCZNEJ WRZAWY - MUZYKA POLSKA

  "Kujawy pełne muzycznej wrzawy!" to projekt składający się z 13 wydarzeń - 12 koncertów kameralnych realizowanych w 6 placówkach edukacyjno-opiekuńczych, finałowego koncertu symfonicznego. Celem projektu jest popularyzacja dziedzictwa kulturowego regionu oraz wzmacnianie trwałości tradycji ludowych wśród lokalnej społeczności mającej ograniczony dostęp do wydarzeń kulturalnych. W każdej placówce odbędzie się mini cykl dwóch koncertów z muzyką kujawską z udziałem kapeli ludowej i tancerzy oraz muzyką kompozytorów polskich, nawiązujących do rodzimego folkloru.

 • -

  Drogie Dzieci…

  Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam zdrowia, szczęścia, beztroski i spełnienia marzeń. Aby każdy dzień był pełen radosnej zabawy, ciekawych i inspirujących wydarzeń, a uśmiech nigdy nie schodził z Waszych twarz!

  Prace, które do nas nadesłałyście z okazji Waszego święta wyświetlają się w górnej części naszej strony:)

Stronicowanie

Przejdź do początku strony