Przejście do sekcji:

Treść strony - Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • -

  Wieczór poetycki

  Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie serdecznie zaprasza na wieczór poetycki, który odbędzie się

  7 września o godz. 17.00 w auli Szkoły Podstawowej w Obrowie.

  Spotkanie te jest upamiętnieniem poetki Pani Aliny Żebrowskiej. Podczas wieczoru zostanie zaprezentowany tomik jej wierszy „Paciorki mojego życia”.

 • Spotkanie z poezję

  Spotkanie z poezję

  Osiecki Klub Kultury gościł poetki oraz miłośników wierszy. Pandemia uniemożliwiła nam cykliczne Spotkania z Poezją. Tym bardziej cieszył nas fakt tej wspólnej uczty duchowej.

   

  Agnieszka Jabłońska oraz Hanna Stroińska, nasze lokalne poetki podzieliły się z nami swoimi nowymi wierszami. Spotkanie było też wspaniałą okazją do wspomnień związanych ze śp. Aliną Żebrowską, której poezja została zebrana w tomiku Paciorki mojego życia. We wrześniu Klub Seniora Sami Swoi planuje wieczorek poświęcony twórczości pani Alinki.

 • Sierpniowe wakacje z Osieckim Klubem Kultury

  Sierpniowe wakacje z Osieckim Klubem Kultury

  W sierpniu Osiecki Klub Kultury przygotował dla dzieci i młodzieży kilka propozycji. Byliśmy na wycieczce rowerowej, w teatrze, w kinie, wzięliśmy udział w warsztatach plecionkarskich oraz zaprosiliśmy do Osieka kino objazdowe.

   

  Na początku sierpnia wybraliśmy się na wycieczkę rowerową do Parku Etnograficznego w Kaszczorku, w którym pani Dorota Kunicka przybliżyła nam historię zawodów związanych z rzeką. Po drodze zatrzymaliśmy się przy sileńskiej krypie, na cmentarzu mennonickim w Silnie oraz przejechaliśmy zabytkowym drewnianym mostem w Złotorii. Zjedliśmy lody oraz odpoczęliśmy nad Drwęcą. W planie naszej wycieczki nie mogło zabraknąć zobaczenia ruin zamku Kazimierza Wielkiego w Złotorii. 

 • Wakacyjne atrakcje z Osieckim Klubem Kultury

  Wakacyjne atrakcje z Osieckim Klubem Kultury

  Dzieci oraz młodzież chętnie korzystają z wakacyjnych propozycji Osieckiego Klubu Kultury. Kino, teatr, planatarium oraz inne atrakcje znalazły się w programie wyjazdów.

  W lipcu wybraliśmy się do kina na film "Cruella". Młodzież skorzystała również z propozycji całodniowego wyjazdu do Grążaw koło Brodnicy. Maluchom oraz starszym bardzo spodobała się wizyta w toruńskim Planetarium. Obejrzeliśmy seans Kolorowy kosmos oraz spędziliśmy miło czas na zabawie i kąpieli w Piernikowym Miasteczku.

 • Rowerowo, wakacyjnie, edukacyjnie

  Rowerowo, wakacyjnie, edukacyjnie

  Nasza młodzież chętnie skorzystała z propozycji Osieckiego Klubu Kultury. Wybraliśmy się na wycieczkę rowerową do Parku Etnograficznego w Kaszczorku. GOK opłacił uczestnikom lody.

 • Kolejny sukces literacki Agnieszki Jabłońskiej

  Kolejny sukces literacki Agnieszki Jabłońskiej

  Agnieszka Jabłońska z ziemi obrowskiej rozwija swoje literackie skrzydła, o czym świadczy kolejny jej sukces. Znalazła się w gronie pięciu laureatów, którzy otrzymali równorzędne wyróżnienia oraz wspaniałe pisarskie nagrody.

   

 • -

  Uroczyste otwarcie Osieckiej Izby Regionalnej

  Osiecka Izba Regionalna została we wtorek 27 lipca uroczyście otwarta i poświęcona. W Izbie przechowujemy ponad 500 dzieł lokalnych artystów. Są to rzeźby, hafty, malarstwo, artefakty z wikliny, elementy zdobnictwa wnętrz, fotografie, poezje oraz dawne przedmioty użytku codziennego. Gmina opiekuje się tymi cennymi dowodami zdolności naszych lokalnych twórców. Pielęgnujmy w ten sposób pamięć o nich i pokazujemy, jak bardzo jesteśmy w nich dumni.

 • Klub Seniora "Sami Swoi" wznawia spotkania

  Klub Seniora "Sami Swoi" wznawia spotkania

  Informujemy, iż zajęcia Chóru Seniora "Sami Swoi " odbywają się w każdy wtorek od godziny 17.00.

  Pozostałe sekcje zainteresowań rozpoczną swoją działalność we wrześniu, o dokładnym terminie spotkań poinformujemy w późniejszym terminie. Zapraszamy wszystkich seniorów na spotkania naszego klubu.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony