Przejście do sekcji:

Treść strony - Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Dzień Pisarza

  Dzień Pisarza

  Międzynarodowy Dzień Pisarzy ustanowiony został w 1984 roku przez PEN Club - Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy. Celem PEN Clubu jest promowanie przyjaźni i intelektualnej współpracy pomiędzy pisarzami oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie.Polski PEN Club powstał z inicjatywy Stefana Żeromskiego w 1925 roku na wzór podobnych stowarzyszeń działających już we Francji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

   

  W Waszym dniu Drodzy Pisarze życzymy inspiracji, docenienia

   i wiernych czytelników.

   

 • Koncert Charytatywny dla Jednej na Milion

  Koncert Charytatywny dla Jednej na Milion

   W naszej gminie jest bardzo wielu potrzebujących. Wspaniałe jest to, że mimo trudnej, pandemicznej sytuacji potrafimy się zjednoczyć i otworzyć nasze serca. Ostatnio mieszkańcy naszej gminy angażują się w akcje pomocy siedmioletniej Matildzie Salejko z Silna, chorej na rzadką chorobę genetyczną objawiającą się zanikiem mięśni. Ratunkiem dla niej może być kosztowna terapia genowa w USA (8 mln złotych).

 • Fryderyk Chopin

  Fryderyk Chopin

  Kiedy urodził się Fryderyk Chopin? Choć odpowiedź wydaje się oczywista - urodziny kompozytora świętujemy 1 marca, a upływające lata liczymy od roku 1810 – to kwestia ta jest o wiele bardziej złożona. W akcie chrztu i akcie urodzenia Chopina zapisano, jakoby przyszedł na świat 22 lutego... Ponad sto lat upłynęło, nim odkryto pomyłkę i zweryfikowano błędny zapis. Dlatego już dzisiaj taki artystyczny akcent...

   

 • III miejsce zespołu wokalnego

  III miejsce zespołu wokalnego

  30 stycznia odbył się XXI Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek „Graj dudka, graj Panu.....”Konkurs został przeprowadzony w formie prezentacji on-line. Jego organizatorem był MDK nr 2 im. Dr. Henryka Jordana W Bydgoszczy. Miło jest nam zakomunikować, że zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Obrowie w składzie: Urszula Maćkiewicz, Julia Florkiewicz, Martyna Zygnerska, Zuzia Porębska,  Zuzia Skopińska oraz Wojtek Korczak  - zdobył III miejsce. Uczniowie zostali przygotowani przez Janusza Lewandowskiego. 
 • -

  Gminny zespoł wokalny zosła wyróżniony w VI Miejskim Konkusie Wokalnym "Piosenki Niespełnionej Miłości". Zespół przygotowany przez instruktora muzycznego Janusza Lewandowskiego. Wystąpili: Oliwia Kowalska, Natalia Kowalska, Martyna Foksińska, Zuzanna Mytlewska, Jakub Wojke - skrzypce, Sebastian Kamiński - skrzypce, Janusz Lewandowski - aranżacja, instrument klawiszowy.

   

 • -

  Zapraszamy do obejrzenia filmu z koncertu Kolęd i Pastorałek

 • Koncert Kolęd i Pastorałek

  Koncert Kolęd i Pastorałek

  Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą kolejny już raz wypełnił się świątecznym brzmieniem. 24 stycznia odbył się XVIII Koncert Kolęd i Pastorałek, którego gospodarzem był ksiądz proboszcz Rafał Bogus. W tym roku, ze względu na pandemię wydarzenie odbyło się bez udziału publiczności. Dla słuchaczy przygotowano transmisję online. Soliści, zespoły oraz instrumentaliści pod kierunkiem Janusza Lewandowskiego wykonali kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne. Mamy nadzieję, że koncert dał możliwość poczucia radosnej atmosfery okresu Bożego Narodzenia.

   

 • Narodowe czytanie Balladyny

  Narodowe czytanie Balladyny

  Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. Pracownicy Gminnego Ośrodka  Kultury przyłączyli się do akcji w 2020 roku  organizowanej przez Powiat Toruński.Tegoroczną, już dziewiątą odsłoną Narodowego Czytania była Balladyna Juliusza Słowackiego. 

 • -

  Życzenia świąteczne od Kierownika i pracowników Gminnego Ośrodka Kultury 

Stronicowanie

Przejdź do początku strony