Przejście do sekcji:

Treść strony - Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • -

  Wszystkim Paniom składamy najlepsze życzenia w dniu ich święta. Przedstawiamy wyniki konkursu z okazji Dnia Kobiet :)

  Naprawdę ciężko nam było wybrać zwyciężczynie, bo wszystkie odpowiedzi były wyjątkowe i piękne! Dla tego też wybraliśmy 4 panie, które nagrodzimy upominkami

   

 • Życzenia z okazji Dnia Kobiet

  Życzenia z okazji Dnia Kobiet

  Z okazji Dnia Kobiet życzymy

  wszystkim panią samych wspaniałych chwil.

  Żeby marzenia się spełniały jak w dobrej bajce,

  a Dzień Kobiet

  trwał przez kolejne 365 dni.

 • Wojewódzki konkurs Recytatorski w Szafarni

  Wojewódzki konkurs Recytatorski w Szafarni

  Mieszkańców naszej gminy: Anna Zaremba, Maria Zaremba i Jan Mytlewski  zdobyli wyróżnienia w XXI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Poświęconej F.Chopinowi i Muzyce. Na konkurs wpłynęło ponad 100 nagrań. 2 marca 2021 roku w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbył się XXI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Poświęconej F. Chopinowi i Muzyce.

   

 • Dzień Kobiet

  DZIEŃ KOBIET

  Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy wszystkie Panie z gminy Obrowo na konkurs.

  Chwyć długopis i dokończ zdanie:

  "Kobiety są wyjątkowe bo ...."

 • Dzień Pisarza

  Dzień Pisarza

  Międzynarodowy Dzień Pisarzy ustanowiony został w 1984 roku przez PEN Club - Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy. Celem PEN Clubu jest promowanie przyjaźni i intelektualnej współpracy pomiędzy pisarzami oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie.Polski PEN Club powstał z inicjatywy Stefana Żeromskiego w 1925 roku na wzór podobnych stowarzyszeń działających już we Francji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

   

  W Waszym dniu Drodzy Pisarze życzymy inspiracji, docenienia

   i wiernych czytelników.

   

 • Koncert Charytatywny dla Jednej na Milion

  Koncert Charytatywny dla Jednej na Milion

   W naszej gminie jest bardzo wielu potrzebujących. Wspaniałe jest to, że mimo trudnej, pandemicznej sytuacji potrafimy się zjednoczyć i otworzyć nasze serca. Ostatnio mieszkańcy naszej gminy angażują się w akcje pomocy siedmioletniej Matildzie Salejko z Silna, chorej na rzadką chorobę genetyczną objawiającą się zanikiem mięśni. Ratunkiem dla niej może być kosztowna terapia genowa w USA (8 mln złotych).

 • Fryderyk Chopin

  Fryderyk Chopin

  Kiedy urodził się Fryderyk Chopin? Choć odpowiedź wydaje się oczywista - urodziny kompozytora świętujemy 1 marca, a upływające lata liczymy od roku 1810 – to kwestia ta jest o wiele bardziej złożona. W akcie chrztu i akcie urodzenia Chopina zapisano, jakoby przyszedł na świat 22 lutego... Ponad sto lat upłynęło, nim odkryto pomyłkę i zweryfikowano błędny zapis. Dlatego już dzisiaj taki artystyczny akcent...

   

 • III miejsce zespołu wokalnego

  III miejsce zespołu wokalnego

  30 stycznia odbył się XXI Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek „Graj dudka, graj Panu.....”Konkurs został przeprowadzony w formie prezentacji on-line. Jego organizatorem był MDK nr 2 im. Dr. Henryka Jordana W Bydgoszczy. Miło jest nam zakomunikować, że zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Obrowie w składzie: Urszula Maćkiewicz, Julia Florkiewicz, Martyna Zygnerska, Zuzia Porębska,  Zuzia Skopińska oraz Wojtek Korczak  - zdobył III miejsce. Uczniowie zostali przygotowani przez Janusza Lewandowskiego. 
 • -

  Gminny zespoł wokalny zosła wyróżniony w VI Miejskim Konkusie Wokalnym "Piosenki Niespełnionej Miłości". Zespół przygotowany przez instruktora muzycznego Janusza Lewandowskiego. Wystąpili: Oliwia Kowalska, Natalia Kowalska, Martyna Foksińska, Zuzanna Mytlewska, Jakub Wojke - skrzypce, Sebastian Kamiński - skrzypce, Janusz Lewandowski - aranżacja, instrument klawiszowy.

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony