Przejście do sekcji:

Treść strony - Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Dzień Przedszkolaka

  Dzień Przedszkolaka

  20 września najmłodsi mieli swoje święto - Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji grupa Teatrzaki  wystąpiła w przedszkolu w Osieku nad Wisłą. Dzieci i młodzież przedstawiły krótkie formy teatralne. Miłą niespodzianką okazał się pokaz iluzji w wykonaniu młodego adepta tej sztuki. 

 • Narodowe Czytanie z Osiecką Grupą Teatralno-Wokalną

  Narodowe Czytanie z Osiecką Grupą Teatralno-Wokalną

   Już po raz czwarty Osiecka Grupa Teatralno-Wokalna wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie. W tym roku, roku romantyzmu zaprosiliśmy mieszkańców gminy do wysłuchania fragmentów „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Spotkaliśmy się w pięknym plenerze na boisku parafialnym w pobliżu stawu. Było patriotycznie oraz romantycznie… Towarzyszyła nam muzyka Fryderyka Chopina.

   

 • Dożynki Gminne 2022 za nami!

  Dożynki Gminne 2022 za nami!

  Ileż to pracy i modlitwy w uprawę roli włożyć trzeba, żeby mieć na stole, na białym obrusie, świeży bochen chleba...

  Tegoroczne dożynki w gminie Obrowo celebrowaliśmy w niedzielę 4 września w Łążynie II. Uroczystości dożynkowe rozpoczęła dziękczynna Msza Święta w kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łążynie II, podczas której poświęcone zostały bochny chleba upieczone tradycyjnie z tegorocznych zbóż.

   

 • Dożynki

  Dożynki

  Po trzech latach przerwy wracamy i wspólnie będziemy bawić się na dożynkach gminnych. W tym roku święto plonów odbędzie się 4 września 2022r. w Łążynie II na terenie Szkoły Podstawowej.

  Szczegółowy program dożynek

 • XIII Przegląd Tradycyjnych Kapel Weselnych

  XIII Przegląd Tradycyjnych Kapel Weselnych

  Po raz 13. odbył się Przegląd Tradycyjnych Kapel Weselnych. Po trzech latach przerwy 20 sierpnia na tarasie widokowym rozbrzmiały melodie… nie tylko weselne. Przegląd na stałe jest wpisany w kalendarz wydarzeń kulturalnych.

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony