Przejście do sekcji:

Treść strony - Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • IV Gminny Konkurs Recytatorski „ Kocham Cię Polsko”

  IV Gminny Konkurs Recytatorski „ Kocham Cię, Polsko”

  Zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Obrowo. Każdy uczestnik prezentuje jeden dowolny wiersz polskiego poety o treści patriotycznej. Mile widziane wiersze mówiące o pięknie naszej Ojczyzny.

   

 • Wspomnienia...

  Wspomnienia...

  W dniu 7.09.2021 roku w auli Szkoły Podstawowej w Obrowie odbyła się prezentacja poezji Aliny Żebrowskiej zaprezentowanej w wydanym tomiku pt. „Paciorki mojego życia”.

  Byłem szczerze zaskoczony frekwencją na wieczorze poświęconym Alinie. Pełna sala widowiskowa, nauczyciele, uczniowie szkół gminnych, poetki, seniorzy i wiele osób, których osobiście nie znam. Obecny był również ks. prałat prof. dr. hab. Tadeusz Lewadnowski – proboszcz naszej parafii.

 • Wymiana pokrycia dachowego w Silnie

  Wymiana pokrycia dachowego w Silnie

  Trwa wymiana pokrycia dachowego Świetlicy Wiejskiej w Silnie. Na dachu wcześniej znajdował się azbest (eternit). Teraz dach pokrywany jest blachą na tzw. rąbek stojący, jest to jedna z najstarszych technologii stosowanych w budownictwie. Planowany koszt inwestycji 156 tyś. 210 zł.

 • Wieczorek poetycki Agnieszki Jabłońskij

  Wieczorek poetycki Agnieszki Jabłońskiej

  23 września  w Toruniu na Barbarce odbył się wieczorek poetycki Agnieszki Jabłońskiej. Poetka zaprezentowała swój tomik wierszy zatytułowany „Na skrzydłach bezczasu”, którego premiera była u nas w 2020 roku.

 • Warsztaty muzyczne w Łodzi. Zaproszenie

  Warsztaty muzyczne w Łodzi. Zaproszenie

  Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na wyjazd 2 października na warsztaty muzyczne w Łodzi prowadzone przez zespół Mocni w Duchu. Do wyboru udział w warsztacie: śpiewu, gitary, ukulele oraz smyczków. Koszt: 40 zł z obiadem oraz słodkim poczęstunkiem. Zapisy: Ewelina Mytlewska, tel. 697083076

   

   

   

   

 • Piotr Madej - trębacz z Zębówca

  Piotr Madej - trębacz z Zębówca

  A myśmy, proszę pani za Rypin jeździli rowerami - tak wspomina pan Piotr Madej, trębacz z Zębówca. Podczas przemiłego spotkania muzyk opowiedział historię swojego życia. Kapela Madejów była znana i lubiana. Artystyczna ta nasza ziemia...

 • Ewelina Mytlewska otrzymała tytuł Animatora Kultury Dziedzictwa Narodowego i Tradycji Województwa

  Ewelina Mytlewska otrzymała tytuł Animatora Kultury Dziedzictwa Narodowego i Tradycji Województwa

  11 września  w Kruszwicy podczas Europejskich Dni Dziedzictwa odbył się festyn pod nazwą „Smaki Dziedzictwa”. W trakcie tych obchodów wojewoda Mikołaj Bogdanowicz nagrodził animatorów kultury z województwa kujawsko-pomorskiego, m.in. Ewelinę Mytlewską - animatorkę kultury Gminnego Ośrodka Kultury w Obrowie.

 • Wieczorek poetycki - Paciorki mojego życia Alina Żebrowska

  Wieczorek poetycki - Paciorki mojego życia Alina Żebrowska

  7 września w auli Szkoły Podstawowej w Obrowie odbył się  wieczorek poetycki poświęcony poezji Aliny Żebrowskiej. Wysłuchaliśmy recytacji wierszy śp. poetki z tomiku "Paciorki mojego życia". Wieczór został wzbogacony występami Klubu Seniora "Sami Swoi" oraz  śpiewem Magdaleny Motyki.

 • Narodowe Czytanie "Moralność pani Dulskiej"

  Narodowe Czytanie "Moralność pani Dulskiej"

  4 września na tarasie w Łęgu Osieku odbyło się Narodowe Czytanie dramatu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. Mieliśmy przyjemność gościć Panią Major Marię Kowalewską o pseudonimie Myszka, sanitariuszkę Sił Zbrojnych, żołnierkę Powstania Warszawskiego, która przybliżyła nam czasy, w których przyszło jej żyć. Żyć w świecie, w którym tłem codzienności była wojna.

  Cały ten czas Narodowemu Czytaniu oraz opowieściom Pani Marii towarzyszyła muzyka Kapeli Ludowej im. Kamińskich z Osieka nad Wisłą.

   

 • -

  Wieczór poetycki

  Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie serdecznie zaprasza na wieczór poetycki, który odbędzie się

  7 września o godz. 17.00 w auli Szkoły Podstawowej w Obrowie.

  Spotkanie te jest upamiętnieniem poetki Pani Aliny Żebrowskiej. Podczas wieczoru zostanie zaprezentowany tomik jej wierszy „Paciorki mojego życia”.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony