Przejście do sekcji:

Treść strony - Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Mikołajki z Osiecką Grupą Teatralno-Wokalną

  Mikołajki z Osiecką Grupą Teatralno-Wokalną

  Osiecka Grupa Teatralno-Wokalna zaprosiła dzieci na spotkanie ze Świętym Mikołajem. 2 grudnia członkowie teatru amatorskiego zagrali spektakl, pt. „Babciu, opowiedz mi bajeczkę”. Po przedstawieniu wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy. Święty Mikołaj obdarował dzieci słodyczami.

 • Jan Olszewski na podium Turnieju Słów 2023

  Jan Olszewski na podium Turnieju Słów 2023

  24 listopada 2023 roku w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbył się etap finałowy Turnieju Słowa „Dzieci mają głos” 2023. Turniej Słowa obejmował swym zasięgiem województwo kujawsko-pomorskie i miał charakter otwarty.

   

 • Konkurs Plastyczny na najpiękniejszą bombkę choinkową 

  Konkurs Plastyczny na najpiękniejszą bombkę choinkową 

  Nadszedł czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Jednym z piękniejszych sposobów oczekiwania na ten szczególny moment jest możliwość własnoręcznego wykonania świątecznych ozdób. I właśnie dlatego chcielibyśmy zaprosić wszystkie dzieci z terenu Gminy Obrowo do wspólnej zabawy i udziału w konkursie plastycznym na najpiękniejszą bombkę choinkową .

 • VI Gminny Konkurs Recytatorski „Kocham Cię, Polsko!”

  VI Gminny Konkurs Recytatorski „Kocham Cię, Polsko!”

  Dwudziestu uczniów klas 4 – 8 szkół podstawowych z terenu naszej gminy wzięło udział w VI Gminnym Konkursie Recytatorskim „Kocham Cię, Polsko!”. Profesjonalne jury w składzie: Zbigniew Lisowski, Emilia Betlejewska, Agnieszka Zakrzewska miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców, ponieważ wszyscy recytatorzy wykazali się wyjątkowymi umiejętnościami. Usłyszeliśmy wiersze klasyków, a także współczesnych poetów o tematyce patriotycznej.

 • Zaśpiewaliśmy Polsce z okazji Święta Niepodległości

  Zaśpiewaliśmy Polsce z okazji Święta Niepodległości

  Patriotycznie, podniośle, ale zarazem rodzinnie, radośnie i serdecznie było podczas gminnego Święta Niepodległości, które w tym roku obchodziliśmy w Środowiskowym Domu Samopomocy w Osieku nad Wisłą. Wielu mieszkańców naszej gminy, także spoza Osieka nad Wisłą, wzięło udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. W wypełnionej po brzegi sali, przy stolikach zastawionych smacznymi ciastami upieczonymi przez koła gospodyń wiejskich z terenu gminy, śpiewaliśmy polskie patriotyczne i historyczne pieśni. 

 • „Makabryczne igraszki” na scenie w Obrowie

  „Makabryczne igraszki” na scenie w Obrowie

  8 listopada dziecięco-młodzieżowa grupa „Teatrzaki” z Osieckiego Klubu Kultury dwukrotnie zagrała spektakl „Makabryczne igraszki” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz własnoręcznie zrobionymi upominkami. Dziękujemy za zaproszenie oraz ciepłe przyjęcie.

 • Podziękowanie od Pary Prezydenckiej RP. Narodowe Czytanie.

  Podziękowanie od Pary Prezydenckiej RP. Narodowe Czytanie.

  Już po raz piąty Osiecka Grupa Teatralno-Wokalna wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie. W tym roku,  wspólnie z Biblioteką Publiczną w Osieku nad Wisłą zaprosiliśmy mieszkańców naszej gminy do wysłuchania  Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej.  Skupiliśmy się na interpretacji fragmentu o żniwach. Towarzyszyła nam muzyka grana na żywo w wykonaniu Jana Mytlewskiego. Panie bibliotekarki przygotowały prezentację, kącik zielarski oraz poczęstunek dla gości.

 • IX Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej za nami

  IX Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej za nami

  15 listopada w Świetlicy Wiejskiej w Obrowie miał miejsce IX GMINNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ. Konkurs przebiegał w trzech  kategoriach wiekowych: kategoria I (klasy 1-3), kategoria II (klasy 4-5) oraz kategoria III - najstarsza grupa wiekowa (klasy 6-8).
  Uczestnicy przygotowali piosenki o charakterze patriotycznym, wojskowym lub harcerskim.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony